تبلیغات
متنوع وگوناگون - عملیات شستشو و مرمت برج آزادی
پنجشنبه 1388/06/12

عملیات شستشو و مرمت برج آزادی

   نوشته شده توسط: کلبه ی تنهایی    شستشوی برج آزادی تهران از دیروز سه شنبه (10 شهریور) با حضور مسئولین شهرداری تهران آغاز شد.

مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهرداری تهران اعلام كرد: با صرف اعتباری بالغ بر 300 تا 400 میلیون تومان عملیات شست‌و شوی برج آزادی آغاز و این عملیات ظرف دو تا سه ماه آینده به پایان می‌رسد وی با یادآوری این كه برج آزادی از 20 سال پیش تاكنون شسته نشده بود، افزود: با كارشناسی انجام شده، مقرر شد شست‌وشوی برج به صورت علمی و با استفاده از تكنولوژی روز دنیا انجام شود. این در حالیست كه در این عملیات، علاوه بر شست‌وشو، بندكشی‌های بین سنگ‌ها نیز مرمت و لایه‌ای به منظور محافظت از سنگ‌نمای برج در برابر آلودگی‌های شهری، بر روی آن كشیده می‌شود.

شهردار منطقه 9 تهران بیان داشت: این فقط یک شستشوی معمولی نیست زیرا پس از شستن این برج از مواد نگهدارنده ای استفاده می‌شود که تا 10 سال دیگر پاکیزگی آن را بیمه می کند. مواد نگ
میهن بلاگ - ویرایش پستهدارنده از خارج کشور وارد شده و پیمانکاران آن به ما تضمین‌های لازم را در این باره داده اند. تمامی جوانب کار سنجیده شده و این برج با تکنولوژی های روز دنیا و افراد تعلیم دیده شده شستشو می شود.

هزینه اولیه شستشوی برج آزادی در فاز اول 400 میلیون تومان برآورد شده است و شهرداری تهران برای ترمیم کاشی کاری ها از هنرمندان بزرگ اصفهان درخواست همکاری کرده است و آنها در اجرای این طرح حضور خواهند داشت. در شستشوی این برج از روش معلق در هوا استفاده می شود.:

                                              :: ترمیم بند كشی های برج آزادی ::